18 میلیونر اینترنتی برتر (زیر 25 سال)

َََََ

امروز یک ایمیل دریافت کردم درباره رده بندی 18 میلیونر جوان اینترنتی. البته ظاهرا این رده بندی برگرفته از این لیست و در واقع منبع اصلی هم اینجاست. ابتدا فکر کردم قابل توجه نیست ومثل مابقی لیست های رایجه مثل 10 راه برای وبلاگ نویس برتر شدن، 11 راه برای موفقیت، 12 راه برای 13 راه و …
البته تجربه نشون داده که این لیست ها به شدت جواب می دهند اما ابتدا تصمیم داشتم منعکسش نکنم تا این که یک چیز توجهم رو جلب کرد. نام یک ایرانی به نام آقای سیامک تقدس در لیست.
با هم لیست 18 میلیونر اینترنتی جوان رو مرور می کنیم.

internet-millionaires.gif


1-
مارک زوکربرگ، 23 ساله از شبکه اجتماعی Facebook
دارایی: 700 میلیون دلار

2- بلیک رس و دیوید هیات، هر دو 22 ساله از سایت Mozilla
دارایی: 120 میلیون دلار
متاسفانه تصویری از دیوید هیات پیدا نکردم.

3- الکساندر لوین، 23 ساله از سایت ImageShack
دارایی: 113 میلیون دلار
ImageShack یک سایت آپلود رایگان و طبق مقاله ویکی پدیا جزو 5 سایت برتر اینترنت در این زمینه است. اگرچه برای استفاده از سرویس های ویژه این سایت باید پول پرداخت اما بخش اعظم درآمد این سایت از تبلیغات است. رنکینگ الکسای سپتامبر سال گذشتاین سایت 23 بوده است.
اثری از ایشون هم در تصاویر اینترنتی نیست.

4- شون بلنیک، 20 ساله از سایت Biz Chair
دارایی: 42 میلیون دلار
نام سایت شون بلنیک کاملا گویای فعالیت وی است. تجارت او خرید و فروش صندلی است. انواع بسیار متنوعی از صندلی های اداری، طبی، چرمی و … از طریق سایت او قابل خرید است و برای بسیاری از آن ها سرویس تحویل رایگان نیز در نظر گرفته است. دوستان همکار «شون بلنیک» بجنبند تا هنوز شعبه حسن آبادش را نزده.

5- رابرت اسمال، 24 ساله از سایت MiniClips
دارایی: 23 میلیون دلار
شهرت سایت مینی کلیپ به خاطر بازیهای فراوانی است که بازدید کنندگان سایت می توانند به صورت آن لاین انجامش دهند. مینی کلیپ در حال حاضر یکی از بزرگترین سایتهای بازی آن لاین است و ماهانه 43 میلیون نفر از آن استفاده می کنند. همچنین این سایت دارای رکورد بزرگترین سایت اینترنتی است که تنها به وسیله یک نفر اداره می گردد. شهرت فراگیر مینی کلیپ از یک بازی به نام «رقصیدن بوش» شروع شد. در حال حاضر این سایت به 10 زبان مختلف به بازدید کننده ها خدمات می دهد.

6- ادهان کلن، 24 ساله از سایت Stat Counter
دارایی: 18 میلیون دلار
فعالیت اصلی سایت Stat Counter همانطور که از نام سایت بر می آید سرویس شمارنده آن است. مدیران سایتها می توانند با ثبت نام در این سایت، کد شمارنده رایگان مخصوص به خود را دریافت و در سایت خود مورد استفاده قرار دهند. در حال حاضر Stat Counter حدود 1.5 میلیون استفاده کننده از سراسر جهان دارد. این سایت علاوه بر این، سرویس محتوای رایگان را نیز به مدیران سایتها ارائه می دهد تا بتوانند از آن جهت جذب بازدید کننده بیشتر برای خود و البته برای Stat Counter استفاده نمایند.
کمک: تلفظ صحیح نام مدیر این سایت چیست؟ نام او به صورت Aodhan Cullen نوشته می شود.

7- ریشی کاکر و مت پوکر، هر دو 24 ساله از سایت Voltage
دارایی: 12 میلیون دلار
هر دو از دانشگاه استانفورد فارغ التحصیل شده اند. بازدید از سایت ولتاژ ابتدا تعجب انسان را بر می انگیزد. خدماتی که در این سایت ارائه می شود از حد این دو جوان هر قدر هم توانمند باشند فراتر به نظر می رسد اما ظاهرا واقعیت دارد. آن ها جدیدترین تکنولوژی های رمزگذاری جهت امنیت اطلاعات را به سازمانهای بزرگ و شرکت های عظیم نرم افزاری ارائه می کنند. االبته اگر نظری به بخش مدیران شرکت بیاندازید متوجه خواهید شد که تنها همین دو نفر این قدر کم سن و سالند و مابقی مدیران همگی میانسال و با تجربه تر هستند و این در حالی است که این دو جوان موسسین اصلی این شرکت می باشند. دفتر مرکزی شرکت ولتاژ در کالیفرنیا واقع شده اما در کشورهای بسیاری نماینده دارد.

8- کاترین و دیوید کوک، به ترتیب 17 و 19 ساله از سایت My Year Book
دارایی: 10 میلیون دلار
این سایت هم مانند فیس بوک یک شبکه اجتماعی رایگان است. حدود 90 درصد کاربران فعلی آن آمریکایی و از ثبت نام کننده های جدید نیز حدود 75 درصدشان آمریکایی هستند. My Yearbook حدود 1.7 میلیون کاربر دارد که در هر ماه حدود 150 میلیون بار صفحات مختلف این سایت را می بینند. طبق تحقیقات به عمل آمده در سال 2006، این سایت یکی از مناسب ترین سایتها برای استفاده بچه های بین 12 تا 17 سال است.


David Hauser & Siamak Taghaddos
9- دیوید هاوزر و سیامک تقدس، هر دو 24 ساله از سایت GotvMail
دارایی: 8 میلیون دلار

فعالیت سایت GotVMail ایجاد یک شبکه تلفنی مجازی است. با استفاده از این سرویس می توان یک خط تلفن بدون هزینه (Toll Free) و یا یک شماره تلفن معمولی را به این سیستم پاسخگویی متصل نمود. این خط تلفن Toll Free می تواند توسط GotVMail در اختیار خریداران قرار گیرد و یا این که می توانند خطی را که قبلا داشته اند به سیستم متصل نمایند. البته امکان استفاده از خط بدون هزینه برای این کار تنها مختص به آمریکا و کانادا است. تا این جای کار همه چیز عادی است، یعنی وقتی یک مشتری تماس می گیرد یک سیستم پاسخگوی خودکار پاسخ او را می دهد و از او می خواهد منتظر بماند، پیغام بگذارد و یا فکس ارسال کند. چیزی که رایج است.
پس چه چیز این سیستم باعث توجه کارشناسان و رسانه ها به آن شده؟
یکی از ویژگی های این سیستم این است که تنها با خطوط تلفن ثابت کار نمی کند بلکه می توان تماسهای وارده را به هر خط ثابت، موبایل یا VoIP متصل نمود. پس ما از مکان بی نیازیم و می توانیم در اداره، خانه، اتومبیل، هواپیما یا از طریق هدفون در کامپیوترمان و بدون توجه به این که در کجای دنیا هستیم پاسخ مخاطبمان را بدهیم. البته اگر تمایل داشتیم و اگر نه می توانیم تماس را به یک صندوق پست صوتی انتقال دهیم تا تماس گیرنده پیغام بگذارد. ویژگی دیگر این سیستم این است که جهت نصب و راه اندازی نیاز به تجهیزات سخت افزاری ندارد و می توان به سادگی از طریق اینترنت آن را تنظیم و راه اندازی نمود.
و یک ویژگی جالب دیگر. اگر پاسخگوی تماس مخاطب نباشید و او پیغام بگذارد و یا فکسی ارسال کند، این اطلاعات به صورت یک فایل MP3 و یا PDF به آدرس شما ایمیل خواهد شد.
خبر این فعالیت در رسانه هایی چون PC Magazine، CNN، LosAngeles Times، CNet و … انعکاس یافته است.

و اما آقای سیامک تقدس کیست؟

آن طور که در صفحه معرفی ایشان در سایت GotVMail آمده، ایشان متولد ایران و بزرگ شده بوستون هستند و از دانشگاه بابسون ایالت ماساچوست در رشته کارآفرینی و بازاریابی فارغ التحصیل شده اند. البته ایشان افتخارات تحصیلی و تجاری دیگری نیز در دوره تحصیل کسب نموده اند که در سایتشان ذکر شده.
سیامک تقدس در حال حاضر مدیریت شرکت GotVMail را بر عهده دارد و عضو انجمن ایرانیان بوستون هم هست.
از افتخارات آقای تقدس می توان به «انتخابشان به عنوان یکی از 5 کارآفرین برتر توسط مجله NewsWeek»، «انتخابشان به عنوان یکی از 40 کارآفرین برتر زیر 40 سال (40Under40) توسط مجله American Venture» و «انتخاب به عنوان کارآفرین برتر سال ایالت ماساچوست توسط سازمان تجارت های کوچک آمریکا» اشاره نمود.
برای آقای تقدس و شرکتش آرزوی موفقیت های بزرگتر دارم.


10-
ژرمن گریگز، 23 ساله از سایت Hear and Play
دارایی: 5 میلیون دلار
ژرمن یک پیانیست حرفه ای است. او در سایت خود آموزش های تصویری جهت یادگیری پیانو را به استفاده کنندگان ارائه می دهد. این آموزش ها رایگان است اما اگر دی وی دی آن ها را بخواهید باید پول بپردازید. اما فکر می کنید تنها این سرویس باعث شهرت، موفقیت و ثروت ژرمن شده است؟ خیر. ویژگی برجسته سایت ژرمن چیز دیگری است. کسانی که دوره های آموزشی ژرمن را به طور کامل طی کنند قادر خواهند بود با شنیدن آهنگها آن را یاد گرفته و بنوازند. ظاهرا او به شاگردانش یاد می دهد که چطور موسیقی را واقعا با جان و دل بشنوند و درکش کنند.

11- اشلی کلز، 17 ساله از سایت What Ever Life
دارایی: 3 میلیون دلار
در سایت اشلی چه خبر است؟ خود او می گوید یک روز بنا بر عادت همیشگی با کدها و رنگ ها کار می کردم تا بتوانم یک قالب زیبا برای خودم در My Space بسازم. (اشلی از 9 سالگی با صفحات وب سر و کار داشته است) در آن زمان من تنها پروفایلهایی در سایتهای عمومی و اجتماعی برای خودم داشتم و نه یک سایت مستقل. بعد از مدتی کسان دیگری نیز از طرح من استفاده کردند و به مرور زمان تعداد آن ها بیشتر و بیشتر شد. با دیدن این اتفاق من دچار شوک شدم و شروع کردم به طراحی صفحات مختلفی برای چنین استفاده هایی.
سایت اشلی در حال حاضر چیزی بین 130 تا 360 هزار بازدید کننده روزانه دارد و درآمد زیادی از بابت تبلیغات گوگل که در سایت به نمایش در می آید.

12- الکس تئو، 22 ساله از سایت Million Dollar Homepage
دارایی: 1.6 میلیون دلار
ماجرا از زمانی آغاز شد که الکس در دانشگاه پذیرفته شد و به هزینه های سنگین دوره تحصیلش فکر کرد. طبیعتا به راحتی نمی توانست از پس هزینه های دوره تحصیل برآید پس شروع کرد به فکر کردن درباره راهی که بتوان در سریعترین زمان ممکن از آن یک میلیون دلار درآمد کسب کرد. او سپس سایت صفحه خانگی یک میلیون دلاری را بر اساس ایده شبانه خود برپا نمود و شروع به کسب درآمد از آن کرد. باور کردنی نبود که ایده پسری که پیکسل های سایتش را می فروخت گرفت و در مدتی کمتر از یک ماه هزینه های 3 سال تحصیل الکس فراهم شد. تنها 5 ماه زمان نیاز بود تا او کار پروژه اش را به پایان برساند و پس از آن بود که صنعتی جدید در تبلیغات اینترنتی به وجود آمد.
تبلیغات پیکسلی.
اطلاعات کامل درباره ویژگی ها و تاریخچه تبلیغات پیکسلی را در اینجا مطالعه بفرمایید.


13-
راب بن ول، 23 ساله از سایت Blogging to the Bank
دارایی: 1.2 میلیون دلار
چطور یک وبلاگ احمقانه موفق شد ماهی 3947 دلار درآمد کسب کند؟
5 راز بزرگ که موفقیت هر وبلاگی را که راه بیاندازید تضمین می کند چیست؟
6 تکنیک که تنها برای یکی از وبلاگهای راب ماهی 36313 بازدیدکننده جذب کرده کدامند؟
جواب این سوال ها را می دانید؟
نه؟
پس دست در جیبتان کنید و 47 دلار بپردازید تا «راب بن ول» پاسخش را برایتان ارسال کند.
و این چنین بود که راب هم اکنون بیشتر از 1 میلیون دلار پول دارد.

14- مت وگرژین، 19 ساله از سایت Bodis
دارایی: 1 میلیون دلار
واقعا به این می گویند یک خلاقیت ساده و کاربردی. نمی دانم تا به حال دامین پارک کرده اید یا خیر. مثلا بر روی سایت Sedo
اینجا را ببینید. Bybits دامین من است که بر روی Sedo پارکش کرده ام.
شما در کنترل پنل این سایتها امکان مانور زیادی ندارید. به طور مثال می توانید یک جمله مشخص کنید تا به عنوان تیتر صفحه اتان به کار رود یا این که قالب کلی را تغییر دهید. تقریبا همین و دیگر هیچ.
کاری که Bodis برای شما می کند این است که امکانات بیشتری جهت تغییرات دلخواه دامین پارک شده اتان به شما می دهد. به طور مثال تغییر تیتر، کلمات کلیدی، درج لینک به سایتهای دلخواهتان، تغییر رنگ و طراحی صفحات سایت و …
تمام شد. همین
یک خلاقیت ساده ساده ساده.

Advertisements

برچسب‌ها: , , , , , , , , , ,

19 پاسخ to “18 میلیونر اینترنتی برتر (زیر 25 سال)”

 1. کاوه گیــــــلانی (لابدان) Says:

  درود
  شاید خیلی از جوان ها توی ایران بهتر از این لیست باشند ولی افسوس…
  نوشته جالبی بود.
  بدرود

  پاسخ:
  متاسفم، کاملا حق با شماست کاوه جان.
  واقعا افسوس…

 2. ali786 Says:

  سلام
  خیلی جالب بود ایشالا یه روز این لیست پر بشه از جوونای ایرانی
  موفق باشی و پیروز باشی

  یا علی مدد .

  پاسخ:
  ان شاء ا…

 3. raoros Says:

  بسیار عالی بود با این سنی که دارن، امیدوارم روز به روز موفق تر باشن
  و اما در باب جوانهای ایرانی، مشخصه که اینجا هم جوونای خلاق زیاد هست، کما اینکه شاید خیلی ها همین الان ایده های اماده داشته باشن ولی یک مشکل کوچک است واونهم استفاده از کردیت کارتها، خریدهای ان لاین و همان تجارت الکترونیک، در نتیجه چه کساتیکه طراحی دیجیتال می کنند چه کسانی که تخصصی تر کار می کنن مسئله دارن برای ارائه کار، البته راههای هست ولی خیلی کم و برای عده ای کم… این مسئله تجارت الکترونیک ما که حل شه خیلی راهها بازتر می شه، این نظر منه البته.
  :–)

  پاسخ:
  نظرت کاملا درسته زهرا جان.
  امکان پرداخت آن لاین بسیار مهمه و متاسفانه راههای محدودی براش هست.
  ما داخلی ها با نداشتن سرویس های پرداخت، عملا از استفاده تجاری از اینترنت محرومیم.
  این هم نظر منه.

 4. persian365 Says:

  ممنون
  جالب بود

  پاسخ:
  لطف داری دوست من

 5. احمد Says:

  سلام
  امیدوارم روزی برسه که استعداد های جوانان افتخار آور ایران در راهش خرج بشه.
  در پناه حق

  پاسخ:
  در پناه حق احمد جان

 6. hadi Says:

  جالب بود دستت درد نکنه

  پاسخ:
  خواهش می کنم قربان

 7. احمد Says:

  آقا مطلب خیلی جالبی رو ترجمه کردی، ممنونم.
  اما وقتی به خودمون بر می گردم می بینم که ما ایرانی ها اصلا همو قبول نداریم، نمونش خود من که اصلا کسی از ایران رو قبول ندارم.
  قطعا این طرز فکر درست نیست ولی خیلی وقتها آدم چیزهایی می بینه که واقعا فکر می کنه این درسته.

  نمی دونم چرا کامنتم زیاد با ربط به مطلب شما در نیومد، ولی بعد از خواندن مطلب و نظرات دیگران این به ذهنم اومد.

  موفق باشید.

  پاسخ:
  شما لطف دارید.
  ممکنه لطفا مواردی رو که دیدید و بابتشون ایرانی ها رو قبول ندارید عنوان کنید؟
  شاد باشید.

 8. علی رضـا Says:

  اینکه ما فکــر می کنیم با هوش ترین ایم وهـر جا یکی موفق میشه ما می گیم اینکه چیزی نیست ما بهتر شو داریم ، من نمی دونم بــر چه پایه ای قـرار داره ولی من فکر می کنم اگه تو ایران جوونهایی بهتــر از اینا بودن اونوقت اسم اونا توی این لیست بود به همین ســادگی ! بهتــر ازخواب بیدار شیم و واقعیت رو ببینیم .

  پاسخ:
  علی جان با نظرت نه کاملا مخالفم و نه کاملا موافق.
  انصافا فکر می کنی زیرساختی که به ما اجازه بده به سرعت مناسبی از اینترنت دسترسی داشته باشیم یا حداقل بتونیم دریافت و پرداخت محشر بی دردسری مثل پی پل داشته باشیم در موفقیتمون بی تاثیرند؟
  کمی فازی تر فکر کن قربونت.
  ولی در عین حال، نمی شه گفت که همین کسانی که الان در لیست هستند هم هیچ مشکلی در مسیر نداشتند. پشتکار به خرج دادند و موفق شدند پس ما هم به جای غر زدن باید موانع رو کنار بزنیم. این هم حرف درستی است.
  به امید موفقیت

 9. محمد رضا Says:

  ببینم واقعاً شما فکر میکنید مشکل ما فقط نبود پرداخت الکترونیک هست؟
  هر چند اگر دنبالش باشید همین پرداخت هم در ایران یافت میشه!
  فکر نمیکیند مشکل جای دیگری باشه؟
  زیاد از حد خودمون رو بالا میبریم و در بیشتر موارد حتی حاضر نیستیم از دیگران الگو بگیریم و خیلی مسائل دیگر…..

  پاسخ:
  نه محمدرضای عصبانی،
  من هم فکر نمی کنم پرداخت الکترونیک تنها مشکل موجود باشد.
  امیدوارم بتوانم پستی در این خصوص بنویسم تا مسئله بازتر شود.
  موفق باشی.

 10. nasim Says:

  خيلي باحال نبود ولي باحال بود حالشم حال بود اما حال وحول نبود حال بود بلاخره حال بود نه باحال بود اصلا ولش كن خوب بود خوب خوب نبود ولي خوبم نبود خوب خوبا بود بابا بيخيال يه چيزي بود ديگه از نظر من شما ميتوني اب بخوري هاهاهاهاهاهاهاها

  پاسخ:
  جان؟

 11. ابی هوشمند Says:

  آقا سلام خیلی عالی بود کار قشنگی بود که انجام دادی این کار جوانهای ایرانی قلقلک میده تا بیشتر تلاش کنن هر چند ما از اینها بهترش رو داریم مثل خود شما اما این محدودیته که نمیزاره جوانهای ایرانی عرض اندام کنن به امید آنروزی که 20 عکس ایرانی برامون بذاری موفق باشی خدانگهدار

  پاسخ:
  آقا شما که منو سرخ و سفید کردی. الان من کلی خوش بحالم شد از گفته شما.
  من هم امیدوارم روزی 20 ایرانی میلیونر جوان رو لیست کنم. فعلا 18 تا دیگه می خواهیم که با خودم و خودت کامل بشیم.

 12. REZA Says:

  با من شد 17تا 17 تا دیگه فقط بدو بدو

 13. رضا Says:

  سلام .ممنون از این ترجمه عالی.حتما ما روزی سرامد علمی جهان خواهیم شد شک نکنید.فراموش نکنید که همین الان هم ایرانی ها بزرگترین مراکز علمی و صنعتی دنیا را مدیریت مکنند مثل پرفسور صمیمی.فقط یه کم همت یا علی

 14. سعید Says:

  سلام من که این لیست را خوندم خیلی خوشحال شدم اما دریغ که استعداد ما ایرانی ها در جاهای دیگه و کشورهای دیگه میلیونهادلار می ارزه ولی اینجا هیچ.مثل همین سیامک یا کسایی که من میشناسم مثل bijan pakzad اره عزیز جان یه سرچ اگه بکنی به نام bijan.com

 15. ایمان Says:

  سلام اولالطفا میلیونرهای بیشتری رادرسایت خودقراردهید..

 16. مرتضی Says:

  عالی بود
  ولی حیف که اینجا ایرانه…….
  جوونای ایرانی خیلی بیشتر از اینا استعداد دارن و بها نمیدن

 17. vreza Says:

  vagean khob bod
  mamnon

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: